Rómsky mýtus v Poprade

Róbert Chovanculiak z INESS prednášal 24. apríla 2017 študentom Gymnázia Dominika Tatarku a následne účastníkom besedy na tému rómskeho mýtu v Kine Tatran v Poprade. 

Rómsky mýtus v Poprade

Prednáška na gymnáziu sa uskutočnila v rámci vyučovania predmetu občianska náuka a zúčastnilo sa jej približne 40 študentov. Študenti sa na prednáške oboznámili s príjmami a výdavkami štátu, či s veľkosťou verejného dlhu a zistili, kam smeruje najviac peňazí. Rozoberali sa taktiež časté mýty spojené s financovaním dávok pre vylúčené skupiny obyvateľov.

Beseda pre účastníkov v kine Tatran Poprad bola zameraná na tému mýtov a neprávd spojených s rómskou populáciou. Rozoberal sa vplyv sociálnych dávok vyplácaných Rómom na verejné financie. Porovnávali sa príjmy modelovej rodiny zo sociálnych dávok. Riešila sa tiež otázka demografického vývoja rómskej populácie z pohľadu verejných financií. Záverom bolo, že Rómovia predstavujú minimálnu záťaž pre verejné financie. Po besede sa premiertal film FC Roma.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards