Smer chce platiť študentom za to, že budú pracovať doma (HN)

 Róbert Chovanculiak sa vyjadril k pláne vlády zastaviť regionálny brain drain príspevkom ku mzde ak sa absolvent zamestná v menej rozvinutom regióne z ktorého pochádza pre HN dňa 31.10.2016

Smer chce platiť študentom za to, že budú pracovať doma (HN)

 Absolvent vysokej školy pochádzajúci z menej rozvinutého okresu môže dostať za zamestnanie v regióne príspevok zo štátneho rozpočtu. Ide o jednu z téz programu vládnej strany Smer-SD. Zamestnávatelia či odborníci si však jeho reálne fungovanie veľmi predstaviť nevedia.

Téma na dlhú diskusiu
Ako sa píše v návrhoch najsilnejšej vládnej strany, regionálny príspevok by mal zabrániť odlevu mozgov na miestnej úrovni. Hovorkyňa strany Smer-SD Ľubica Končalová však tvrdí, že konkrétnosti ešte nie sú známe. Tento návrh musí strana ešte rozpracovať a prediskutovať ho. Analytik INESS Róbert Chovanculiak si však myslí, že takýto príspevok by bol len boj vlády proti ekonomickej realite na Slovensku s vopred známym koncom. "Mladý vyštudovaný IT-čkár pravdepodobne neostane pracovať vo Svidníku len preto, že mu vláda ponúkne dotáciu."

Napríklad Portál Profesia.sk eviduje v Bratislavskom kraji 1 340 pracovných pozícií v oblasti informačnej techniky, kým vo Svidníku sú iba dve. Chovanculiak však tvrdí, že aj keby tam takýto človek zostal, môže ísť z ekonomického pohľadu o plytvanie jeho potenciálu. Podľa neho má umiestnenie hlavných ekonomických aktivít v určitých oblastiach svoj zmysel a bojovať proti nemu môže zhoršiť ekonomický výkon celej krajiny.

Nevyhovujúce podmienky
Zamestnávateľom by kvalifikovaní ľudia v regiónoch pomohli. Tvrdia však, že za takýmto príspevkom nevidia dostatočnú motiváciu. "Len čo by vláda prestala ľuďom priplácať, odišli by preč. Je to, samozrejme, na škodu, ale myslím si, že existujú lepšie spôsoby, ako takýchto ľudí udržať doma," povedal tajomník Republikovej únie zamestnávateľov Martin Hošták. Podľa neho ľudia zostali po zlepšení podmienok pre miestnych podnikateľov. To by mohlo do krajov nahnať viac investorov. Okrem zlepšenia legislatívy pracovného trhu a jej prispôsobenie regionálnym podmienkam by ľudí mohli motivovať aj výhodnejšie odvody pre zarábajúcich s nižšími platmi. Nepomer možností v Bratislavskom kraji a iných regiónoch vidí aj viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Rastislav Machunka. O tom, že by ľudí mohol motivovať nejaký príspevok, však taktiež pochybuje.

Naopak, podľa analytika Inštitútu zamestnanosti Michala Páleníka je nápad pozitívnym krokom. Taktiež však priznáva, že vyznieva trošku nedomyslene. Ak totiž budú títo ľudia len pracovať vo fabrikách, prínos pre regióny to až tak neprinesie. Podľa Páleníka by však mohli týchto absolventov priamo motivovať vo vytváraní lepších podmienok vo svojom rodisku. "Myslím si, že na rozdiel od príspevku, ktorý môžu niektorí zneužívať, by mohli pomôcť napríklad zvýhodnené pôžičky na podnikanie v oblasti, ktorá by bola pre tie miesta prínosom." Páleník však dodáva, že vláda by v prípade zavedenia takéhoto príspevku mala tiež zrušiť príspevok na bývanie, či za cestu za prácou. Tie dnes absolventov vysokých škôl, naopak, podporujú v tom, aby zostali pracovať vo väčších mestách, kde študovali.

Podobný pokus rezortu školstva nevyšiel
Plánovaný motivačný príspevok sa môže podobať na už zrealizovaný projekt rezortu školstva. Ten spustil minulý rok projekt, ktorým sa snaží o návrat slovenských odborníkov v zahraničí späť do našej krajiny. Projekt by mal znížiť bariéry v ich návrate. Na obdobie rokov 2015 až 2018 boli vyčlenené dokopy 4 milióny eur. Každý jeden vybraný odborník mal sľúbený príspevok na návrat do sumy 50-tisíc eur. Projekt však zatiaľ reálne dokázal motivovať iba štyroch ľudí. Rezort školstva uvádza, že tento rok sa môžu uchádzači zo zahraničia prihlásiť do konca novembra.

Nikola Richterová
Hospodárske noviny, 31.10.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards