Británia hlasuje vo štvrtok o odchode z EÚ (Rádio Expres)

 Martin Vlachynský 20.6.2016 vysvetľoval  negatívny postoj Londýna k Brexitu na Rádiu Expres.

Británia hlasuje vo štvrtok o odchode z EÚ (Rádio Expres)

 Výňatok:

Peter Palovič:
"Prípadný odchod z únie by podľa expertov spôsobil nielen ekonomické problémy v Británii. Podľa analytika INESS Martina Vlachynského by sa otriasli finančné trhy na celom svete, keďže Londýn je svetové finančné centrum."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Jednou z najväčších obáv odporcov brexitu, medzi ktorých sa radí teda aj to finančné centrum, je práve to, že vystúpením z toho kontinentálneho spoločenstva dôjde k tomu, že britský finančný systém začne výrazne strácať."
Peter Palovič:
"V prípade brexitu o odchode z Londýna uvažuje už aj Európsky bankový úrad. Na blížiace sa referendum reaguje veľmi citlivo aj britská libra. V prípade odchodu by ju určite čakal výrazný pád, na čo sa už vo veľkom pripravujú aj svetové finančné trhy. Ako sa nakoniec Briti rozhodnú, sa dozvieme už vo štvrtok."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards