Vládne mestečko vo hviezdach (TV JOJ)

Súčasťou Novín TV JOJ zo dňa 9.6.2016 sa stála i reportáž o ožívajúcom projekte vládneho mestečka s komentárom Radovana Ďuranu.

Vládne mestečko vo hviezdach (TV JOJ)

 Výňatok:

Mária Ölvedyová:
"S ministrovým argumentmi však nesúhlasí ekonóm. Tvrdí, že kým štát nemá prehľad o tom, čo všetko vlastní a koľko platí, nemôže ani vedieť či by takto ušetril."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Vládne mestečko prichádza príliš skoro."

Mária Ölvedyová:
"Štát podľa neho neurobil to zásadné."
Radovan Ďurana:
"Sumár všetkých dostupných kancelárskych priestorov štátu, zriadiť agentúru, ktorá by zabezpečovala to, že sú využívané na sto percent, zároveň by poznala skutočné náklady, ktoré platia štátne organizácie za prenájom."
Mária Ölvedyová:
"Zároveň však tvrdí, že štát hospodári s budovami ministerstiev a iným nehnuteľným majetkom neefektívne."
Radovan Ďurana:
"No my na deväťdesiatdeväť percent plytváme."

Mária Ölvedyová:
"V minulosti sa rozmýšľalo aj o tom, že by vládne mestečko mohlo stáť aj tu, v objekte rozostavanej nemocnice na bratislavských Rázsochách. Avšak táto myšlienka nakoniec padla. Dnes sa spomína areál ministerstva obrany."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards