Pozvánka: CEQLS: Patrick Michaels: Vlažné otepľovanie

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizuje dňa 20. júna 2016 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Hosťom bude Patrick Michaels.

Pozvánka: CEQLS: Patrick Michaels: Vlažné otepľovanie

Patrick Michaels je riaditeľ Center for the Study of Science v Cato Institute (USA). V minulosti bol prezidentom American Association of State Climatologists a programovým riaditeľom výboru aplikovanej klimatológie v rámci American Meteorological Society. Tridsať rokov pôsobil aj ako profesor environmentálych vied na University of Virginia.

Okrem toho bol súčasťou tímu autorov v Medzivládnom paneli o zmene klímy OSN, ktorý bol v roku 2007 ocenený Nobelovou cenou mieru.

Publikuje vo vedeckých časopisoch, ktoré sa týkajú tém jeho výskumu, vrátane Climate Research, Climatic Change, Geophysical Research Letters, Journal of Climate, Nature a Science. Je autorom a editorom šiestich kníh o klíme. Je tiež autorom článku roka o klíme, ocenenom v roku 2004 Association of American Geographers. Pravidelne vystupuje v hlavných celosvetovo rozšírených médiách.

Patrick Michaels získal tituly AB a SM v biologických vedách a ekológii na University of Chicago a titul PhD v ekologickej klimatológii na University of Madison v roku 1979.

Prednáška sa uskutoční v pondelok 20. júna 2016 od 18.00 hod.  v Austria Trend Hotel Bratislava (sály Morava a Dunaj), Vysoká 2A, Bratislava. Zaregistrovať sa je možné tu.

Viac info

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards