Slováci sa budú musieť rozhodnúť: Pracujúci, ktorí sú rodičmi aj deťmi, budú stáť pred Sofiinou voľbou

Denník Nový Čas uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k zmene asignácie 2% dane z príjmu. 

Slováci sa budú musieť rozhodnúť: Pracujúci, ktorí sú rodičmi aj deťmi, budú stáť pred Sofiinou voľbou

Radovan Ďurana, INESS: 

"Treba sa na to pozerať v celom kontexte, pretože tu máme problém rodičovského dôchodku, 13. dôchodku a asignácie dvoch percent. Rodičovský dôchodok sme od začiatku považovali za niečo, čo by nemalo byť v dôchodkovom systéme takto nastavené, pretože to znižovalo príjmy Sociálnej poisťovne a svojím spôsobom ho terajšia vláda chce ukončiť práve tým, že ho akoby presunie do dvojpercentnej asignácie. Vzhľadom na to, že daň z príjmu fyzických osôb sa na tých dvoch percentách asignácie pohybuje na nejakých 50 miliónoch eur, tak je jasné, že aj keby to všetci asignovali dôchodcom, tak ten rodičovský dôchodok bude výrazne nižší."

Celý článok zo dňa 9.11.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards