Seminár pre médiá: Drahá budúcnosť zdravia

Seminár pre médiá: Drahá budúcnosť zdravia

V utorok 14. novembra sa v priestoroch INESS uskutočnil seminár, na ktorom sme médiám predstavili novú publikáciu Drahá budúcnosť zdravia.

Tlak na slovenské zdravotníctvo sa bude (nielen) v dôsledku demografickej zmeny v najbližších rokoch zvyšovať a do sektora bude potrebné zabezpečiť prílev nových zdrojov. Objem týchto zdrojov v publikácii Ageing report vyčísluje Európska komisia, ktorá pripravila 12 scenárov vývoja výdavkov do roka 2070. My v INESS sme tieto scenáre prepočítali do roku 2030 a porovnali ich s doterajším vývojom verejných výdavkov. Táto analýza demonštruje, že v nasledujúcich rokoch bude do systému zdravotníctva potrebné doplniť stámilióny eur.

Celá publikácia je zadarmo prístupná na tomto odkaze.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards