Prvý rozpočet Matovičovej vlády. Kto si polepší a kto bude na tom horšie v roku 2021?

Aktuality uverejnili článok o návrhu rozpočtu s vyjadreniami Radovana Ďuranu. 14. 10. 2020.

Prvý rozpočet Matovičovej vlády. Kto si polepší a kto bude na tom horšie v roku 2021?

Je preto správne, že v rozpočte je miliardová rezerva na neočakávaný výpadok daní, ale to neospravedlňuje celkovo vysoký schodok. Od zodpovednej vlády by sme očakávali väčšie znižovanie výdavkov na strane transferov a dávok, ktoré nemajú dlhodobý stimulačný účinok na hospodársky rast,“ zhodnotil analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

Podľa neho najväčším negatívnym prekvapením rozpočtu je zvýšenie rezervy na odvody do EÚ o sumu 326 miliónov eur na prípadný mimoriadny odvod do rozpočtu únie z dôvodu kompenzácie na ušlom cle. Ide o colný škandál, keď ministerstvu financií šéfoval terajší prezident Národnej banky Slovenska Peter Kažimír.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards