Pozvánka na Decentralized Liberty

Slovak Students For Liberty pozýva na podujatie Decentralized Liberty (hackers session), ktoré sa bude konať 3. decembra v Progressbare v Bratislave. Hlavnou témou je decentralizácia ako najnovší trend nielen v ekonomike, ale aj v systéme spoločnosti. Pokrok v oblasti technológií umožňuje uplatňovať decentralizované riešenia v mnohých oblastiach - od peňazí a bankovníctva až k správe vecí verejných.

Pozvánka na Decentralized Liberty

Jedným z hlavných rečníkov konferencie je česká umelecká skupina Ztohoven, ktorá je známa projektmi ako Mediálni realita (atómový výbuch v českej Živej panoráme), Kauza rudých trenek, či najnovší projekt Decentralizace. Členovia skupiny sú zároveň aj zakladateľmi projektu Paralelní Polis v Prahe, ktorý zastrešuje niekoľko projektov ako Bitcoin Coffee (prvá striktne bitcoinová kaviareň na svete), coworking Paper Hub, Institute of Cryptoanarchy a Makers Lab s 3D tlačiarňami. Najdôležitejším podujatím je každoročný Hackers Congress Paralelní Polis, na ktorý Decentralized Liberty priamo nadväzuje.

Prečo by sme sa mali usilovať o vládnu decentralizáciu, ale zároveň si dávať pozor na to, čo si prajeme? Prečo sú monokultúry nebezpečné? Juraj Bednár, zakladateľ spoločnosti Digmia a Progressbaru, sa pokúsi porovnať vynútené vládne centrálne riešenia so spontánnou a náhodnou decentralizáciu.

Pavol Lupták zo spoločnosti Nethemba vo svojich blogoch a prezentáciách vysvetľuje, ako vládna finančná “diktatúra” značne prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti kryptomarketov. Decentralizáciu vníma ako paralelný systém, ktorý v budúcnosti prirodzene a postupne ten súčasný centralizovaný nahradí.

Progressbar na Michalskej ulici je už tradične miestom na výmenu informácií, kde sa konajú prednášky, workshopy a stretávajú rôzne komunity. Spolu s členmi pražského hackerspacu sa budú snažiť 3. decembra prepojiť myšlienky a riešenia, ktoré poskytujú kryptomeny, decentralizovaná spoločnosť a ekonomická sloboda.

Návštevníci konferencie si budú môcť vymeniť bitcoiny priamo zo špeciálneho bankomatu a nakúpiť za ne občerstvenie, tričká a propagačné materiály. Vstupné je zdarma a všetci záujemcovia sú srdečne vítaní.

3. decembra 2016, Progressbar, Michalská 3, Bratislava

Na konferencii spolupracujú: Slovak Students for Liberty, Paralelní Polis a Progressbar

Natália Hlaváčová, Marianna Sádecká

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards