INT 7/2017: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých

V úvode roka 2018 bude vláda rozhodovať o strategickom dokumente Stratégia lepšej regulácie- RIA 2020. Tá má zabrániť tvorbe nadmernej regulácie, ktorá škodí podnikateľskému prostrediu.

INT 7/2017: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých

V niektorých oblastiach je RIA 2020 málo ambiciózna a nerieši problémy, ktoré v pri súčasnej tvorbe regulácií identifikuje. Myslíme si, že v záujme lepšieho podnikateľského prostredia a tvorby pracovných miest by mala ísť ďalej a ponúknuť lepšie a hlbšie riešenia problémov tvorby regulácií.

O nedostatkoch dnešného legislatívneho procesu, stratégii RIA 2020, ale aj o návrhoch INESS v tejto oblasti podrobne píšeme v publikácii INESS na tému: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých.

Voľne dostupná je vo formáte pdf tu.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards