Ekonomická olympiáda v Bratislave

06.02.2019 prebehlo krajské kolo Ekonomickej olympiády v Bratislave, v priestoroch Ekonomickej univerzity. Do krajského kola postúpilo 65 najlepších stredoškolákov, ktorí absolvovali test školského kola a dokázali sa presadiť v konkurencii 634 študentov z celého kraja.

Ekonomická olympiáda v Bratislave

Podujatie otvorila prorektorka pre vzdelávanie, doc. Ing. Mgr. Zuzana Juhászová, PhD. Študentom predstavila štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Maturantov upútala najmä možnosťou odpustenia prijímacích skúšok v prípade, ak postúpia do finále Ekonomickej olympiády.

Monika Budzák, riaditeľka Ekonomickej olympiády, svojou prezentáciou predstavila inštitút INESS a v krátkosti zhrnula výsledky školského kola súťaže, ktorého sa zúčastnilo takmer 5 300 stredoškolákov z celého Slovenska.

Študenti sa potom pustili do písania testu, po ktorom ich čakala spoločná fotka a občerstvenie. Minimálne najlepší štyria z nich sa môžu tešiť na postup do celoslovenského finále súťaže.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards