Minister práce Krajniak: Vláda nie je spolok kamarátov, musíme mať rytiersku česť

Radovan Ďurana sa pre Týždeň vyjadril k zvyšovaniu dôchodkov. 19. 10. 2020.

Minister práce Krajniak: Vláda nie je spolok kamarátov, musíme mať rytiersku česť

Pri vyššom počte detí sa to dá regulovať, alebo kalkulovať, pretože vy musíte počítať s tým, že človek nie je tri roky len s jedným dieťaťom, a až potom sa mu narodí ďalšie. Tie kombinácie sú rôzne, ale aj to sa dá upraviť tak, aby to bolo celospoločensky považované za prijateľné.

analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana sa o týchto návrhoch vyjadril nasledovne: „Musíme sa prestať hrať na to, že môžeme každý rok zvyšovať dôchodky s rastom priemernej mzdy, keď nám nepribúdajú pracujúci, nemôžeme si to dovoliť.“ Naznačuje tým, že nám stúpa priemerná dĺžka života a klesá nám počet obyvateľov. 

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards