Vesmír verejných výdavkov v roku 2013: Takto míňajú politici naše peniaze! (Nový čas)

Denník Nový čas uverejnil dňa 8.8.2013 zjednodušenú verziu Vesmíru verejných výdavkov 2013, ktorý vypracoval inštitút INESS.

Vesmír verejných výdavkov v roku 2013: Takto míňajú politici naše peniaze! (Nový čas)

Na základe rozpočtu verejnej správy na rok 2013 zostavil inštitút Iness vesmír verejných výdavkov a medziročných zmien.

Podľa neho možno porovnať, na čo sa politici rozhodli použiť naše peniaze a o koľko percent sa výdavky oproti minulému roku zmenili. Radovan Ďurana z Inessu tvrdí, že stále dochádza k plytvaniu financiami a v jednotlivých oblastiach je potrebné urobiť revíziu a zbytočné výdavky zrušiť. Za neefektívne hospodárenie s financiami označil najmä oblasti dopravnej politiky, sociálnej politiky, vzdelávanie či bezpečnosti. Šetriť by navrhol aj na sociálnych dávkach.

Nový čas, 8.8.2013

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards