Ekonomické reči 2: zdieľaná ekonomika vs. regulácie

29. marca 2017 sa v Zámockom pivovare v Bratislave konali už druhé Ekonomické reči.

Ekonomické reči 2: zdieľaná ekonomika vs. regulácie

Podujatia s názvom Koniec regulácií? Uber, Airbnb a ďalší sa zúčastnilo okolo 60 ľudí. S publikom diskutoval Róbert Chovanculiak z INESS, ktorý mal pripravené dva krátke vstupy venované fungovaniu zdieľanej ekonomiky vo všeobecnosti, a regulačnému rámcu tohto odvetvia na Slovensku.

V publiku boli zástupcovia médií, študenti, politici, podnikatelia a iní, ktorých daná téma zaujala. Živá debata prebiehala najmä medzi zástancami klasických taxislužieb a fanušíkmi zdieľanej ekonomiky. O tom, čo by pomohlo dané služby liberalizovať a ako odstrániť bariéry vstupu do podnikania sa diskutovalo aj po oficiálnej časti večera.

Prezentáciu Roberta Chovanculiaka k téme nájdete tu.

Ekonomické reči sú pravidelné diskusné večery, organizované INESS. Každý mesiac sa venujeme novej téme, pod taktovkou rôznych rečníkov. Vstup je voľný. Sledujte náš web a facebook pre informácie o ďalších podujatiach.

 

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards