Malých podnikateľov zaťažujú papierovačky (Expres)

 Rádio Expres odvysielali dňa 3.10.2016 článok o Byrokratickom indexe z dielne INESS.

Malých podnikateľov zaťažujú papierovačky (Expres)

Výňatok:

Mariana Tökölyová, moderátorka:
"Malých podnikateľov zaťažujú papierovačky. V tomto roku strávia nad byrokraciou približne 140 hodín. Inštitút ekonomických a spoločenských analýz zverejnil Byrokratický index Slovenska. Podľa analytika Martina Vlachynského u nás chýba mechanizmus, ktorý by vyhľadával a likvidoval byrokraciu. Povedal to v relácii Braňo Závodský Naživo."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Môžme napríklad sa baviť o tzv. princípe jedna von, jedna dnu, to znamená, keď nejaký poslanec, alebo vláda príde s návrhom nejakej novej regulácie, vždy by malo nájsť už existujúcu reguláciu a namiesto tejto ju zrušiť."
Mariana Tökölyová:
"Papierovačky mimo účtovníctva zaberú podnikateľovi takmer osemnásť pracovných dní a neustále pribúdajú nové."
Martin Vlachynský:
"Ak ste výrobná firma, tak skutočne tých hlásení, ktoré musíte podávať o tom, koľko akých obalov ste mali, batérií, rôznych farbív a podobne, je skutočne obrovské množstvo, všetko treba vážiť, všetko treba zapisovať, na všetko treba mať dohodnutého nejakého likvidačného partnera."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards