Nové INT o slovenskom súdnictve

Pojem "slovenské súdnictvo" vyvoláva negatívne konotácie vo väčšine z nás na prvé počutie, aj keď naživo ho zažil len zlomok Slovákov. V novom INESS na tému s názvom Zlý stav súdnictva sme sa pozreli na dostupné štatistiky, aby sme tvrdeniam dodali obsah.

Nové INT o slovenskom súdnictve

Na základe dostupných štatistík a hodnotení sme zostavili prehľad výkonnosti slovenského súdnictva z viacerých pohľadov. Nelichotivý výsledok Slovenska v porovnaní s Európou opäť pripomína, že vymožiteľnosť práva je veľkým problémom pre podnikateské prostredie na Slovensku. Publikácia si nekladie za cieľ navrhnúť rýchle riešenia, ale je predovšetkým verejným upozornením pre verejný sektor, že bez komplexnej reformy súdnictva a obchodného práva je dlhodobé budovanie kvalitného podnikateľského prostredia nemožné.

INT Zlý stav súdnictva si ako PDF môžete stiahnuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards