Auto za 80 000 €? Limity nie sú... (TV JOJ)

 Radovan Ďurana komentoval 17.6.2016 nákup nového vozidla primátora mesta Žilina za takmer 80- tisíc eur pre TV JOJ.

Auto za 80 000 €? Limity nie sú... (TV JOJ)

 Výňatok:

Dárius Haraksin:
"Potom už ceny vozidiel stúpajú vyššie a zastavia sa pri sume šesťdesiatpäťtisíc a menej - Ivo Nesrovnal, primátor mesta Bratislava. Igor Choma sa tak bude opäť voziť na jednoznačne najdrahšom služobnom aute spomedzi všetkých primátorov krajských miest."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Vieme, že tú základnú funkciu odviezť sa z miesta A na miesto B dokáže splniť podstatne lacnejšie auto, ale na druhú stranu sú to občania, ktorí by mu to mali vo voľbách spočítať, či takýto nákup považujú za efektívne rozumné hospodárenie alebo za plytvanie s verejnými prostriedkami."
Pavol Čorba:
"Poslanci mestského zastupiteľstva v Žiline v konečnom dôsledku akceptovali všetky správy mesta Žilina, týkajúce sa technického stavu tohto vozidla."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards