Vládne mestečko vo hviezdach (TV JOJ)

Súčasťou Novín TV JOJ zo dňa 9.6.2016 sa stála i reportáž o ožívajúcom projekte vládneho mestečka s komentárom Radovana Ďuranu.

Vládne mestečko vo hviezdach (TV JOJ)

 Výňatok:

Mária Ölvedyová:
"S ministrovým argumentmi však nesúhlasí ekonóm. Tvrdí, že kým štát nemá prehľad o tom, čo všetko vlastní a koľko platí, nemôže ani vedieť či by takto ušetril."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Vládne mestečko prichádza príliš skoro."

Mária Ölvedyová:
"Štát podľa neho neurobil to zásadné."
Radovan Ďurana:
"Sumár všetkých dostupných kancelárskych priestorov štátu, zriadiť agentúru, ktorá by zabezpečovala to, že sú využívané na sto percent, zároveň by poznala skutočné náklady, ktoré platia štátne organizácie za prenájom."
Mária Ölvedyová:
"Zároveň však tvrdí, že štát hospodári s budovami ministerstiev a iným nehnuteľným majetkom neefektívne."
Radovan Ďurana:
"No my na deväťdesiatdeväť percent plytváme."

Mária Ölvedyová:
"V minulosti sa rozmýšľalo aj o tom, že by vládne mestečko mohlo stáť aj tu, v objekte rozostavanej nemocnice na bratislavských Rázsochách. Avšak táto myšlienka nakoniec padla. Dnes sa spomína areál ministerstva obrany."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards