INESS na Bratislavských Hanusových dňoch

 Bratislavské Hanusove dni (BHD) boli 20.-27, apríla festivalom filmov, hudby a diskusii na rôzne spoločenské témy. Na diskusiách v Pisztoryho paláci sa zúčastnili hneď dvaja zástupcovia INESS.

INESS na Bratislavských Hanusových dňoch

 Najskôr vo štvrtok 21. apríla diskutoval Martin Vlachynský s ekologickým aktivistom Jurajom Hipšom na tému ekologického posolstva encykliky pápeža Františka. Martin Vlachynský zastával ohľadom budúcnosti ľudstva optimistický názor. Dve storočia pesimistických predpovedí sa podľa neho ukázali ako obdobím podceňovania ľudských schopností. Moderátorom bol Juraj Šust. Video z podujatia si môžete pozrieť tu.

V utorok 26. apríla sa na pódiu predstavil Juraj Karpiš, ktorý diskutoval s analytikom Tatra banky Jurajom Valachym a moderátorom Ferom Múčkom o kríze. Záznam z tejto výživnej diskusie si môžete pozrieť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards