V Nitre vznikne nový závod Jaguar Land Rover (Rádio Expres)

Radovan Ďurana sa 11.12.2015 vyjadril pre Rádio Expres o novej investicicií automobilky Jaguar Land Rover.

V Nitre vznikne nový závod Jaguar Land Rover (Rádio Expres)

Výňatok:

Zuzana Gajdošíková:
"Analytik INESS Radovan Ďurana tvrdí, že štvrtá automobilka by mala prísť na Slovensko z vlastnej iniciatívy, a nie preto, že jej štát zaplatí časť jej nákladov na zamestnávanie a investičný majetok."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Takáto štátna dotácia znamená, že ostatní producenti musia zaplatiť dane, aby mohla nová automobilka začať činnosť na Slovensku."

Zuzana Gajdošíková:
"Zároveň Ďurana upozorňuje, že na trhu nie je dostatok odborníkov, a tak sa môže stať, že bude Land Rover preberať zamestnancov z ostaných automobiliek. Pozitívom príchodu Land Roveru je podľa ekonóma Slovenskej akadémie vied Vladimíra Baláža to, že sa v Nitrianskom kraji zdvihne zamestnanosť a posilní to celý región. Štvrtá automobilka zároveň pomôže rozčleniť výrobu."

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards