Všetky deti hurá na lyže (TV JOJ)

TV JOJ odvysielalo 9.11.2015 reportáž o plánovaných dotáciách na školské výlety s vyjadrením Róberta Chovanculiaka.

Všetky deti hurá na lyže (TV JOJ)

Výňatok:

Michal Rybanský:
"Príspevok na školský výlet dostane každé dieťa. Napriek tomu nie všetci sú z neho nadšení. Ekonómovia tvrdia, že štát opäť raz rozhodol za občanov."
Róbert Chovanculiak, ekonomický analytik INESS:
"Rodičia budú prinútení prostredníctvom daní financovať práve lyžovanie."

Juraj Jonák, riaditeľ ZŠ na Orave (telefonát):
"Nie je možné túto dotáciu použiť na vypožičanie lyžiarskeho výstroja pre deti zo slabších rodín, pretože naozaj táto položka je najväčšou položkou pre rodičov pri lyžiarskom výcviku."
Róbert Chovanculiak:
"Takže to budú práve nejaké chudobnejšie rodiny a chudobnejší rodičia, ktorí si nebudú môcť dovoliť poslať svoje deti na lyžiarske kurzy. A toto opatrenie tým pádom pomôže predovšetkým strednej triede a nejakým bohatším rodinám."

Michal Rybanský:
"Tento príspevok údajne nepatrí k predvolebným darčekom. Ministerstvo s ním počíta aj v nasledujúcich rokoch a keď sa ujme dlhodobo, každý žiak by ho počas štúdií mohol využiť až trikrát."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards