Ľudia potrebujú viac informácií o svojom dôchodkovom sporení (Rádio Expres)

28.10.2015 bol v rádiu Expres zmienený INESS v rámci projektu každoročného informovania o aktuálnom stave dôchodkového sporenia.

Ľudia potrebujú viac informácií o svojom dôchodkovom sporení (Rádio Expres)

Výňatok:

Peter Palovič, redaktor:
"Projekt Oranžová obálka úspešne niekoľko rokov funguje vo Švédsku.
Opoziční poslanci spolu s nezávislými organizáciami INEKO a INESS vypracovalo projekt, ktorý by každého z nás raz ročne informoval o aktuálnom stave dôchodkového sporenia. Ľudovít Kaník z SDKÚ tvrdí, že ľudia potrebujú viac informácií o svojom sporení hlavne kvôli častým legislatívnym zmenám."
Ľudovít Kaník, (SDKÚ-DS), poslanec NR SR:
"Aby každým rokom vedeli, koľko odpracovali, koľko odviedli do Sociálnej poisťovne, a aké im z toho vyplývajú nároky, aké majú práva, koľko majú na svojich osobných účtoch nasporených peňazí, koľko môžu očakávať zo Sociálnej poisťovne, keby by mohli prípadne odísť do dôchodku."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards