J. PAŠKA: Slováci najviac doplatia na pomoc Grécku (TASR)

Jaroslav Paška sa 9.7.2015 v téme Grécka odvoláva na výpočty INESS.

J. PAŠKA: Slováci najviac doplatia na pomoc Grécku (TASR)

Pripomenul, že cez dočasný euroval (EFSF) garantujú občania SR splatenie 1,6 miliardy eur gréckeho dlhu, čo predstavuje 58 % mesačného príjmu každého Slováka.

Slovenskí občania v prepočte na svoje príjmy najviac doplatia na pomoc Grécku, či už táto krajina skrachuje, alebo sa jej bude ďalej požičiavať. S odvolaním sa na výpočty analytikov z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) to tvrdí prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Pripomenul, že cez dočasný euroval (EFSF) garantujú občania SR splatenie 1,6 miliardy eur gréckeho dlhu, čo predstavuje 58 % mesačného príjmu každého Slováka. "Je to najvyššia finančná záťaž na obyvateľa za doterajšiu „pomoc Grékom“ zo všetkých krajín EÚ," upozornil.

Rovnako do trvalého eurovalu (ESM), z ktorého teraz Gréci požadujú pôžičku 7 miliárd eur na najbližší mesiac a 30 miliárd eur do konca roka, prispievajú podľa neho Slováci ako najchudobnejší členovia eurozóny v pomere k svojim príjmom najviac. "Budú to opäť slovenskí občania, ktorí budú pri súčasných mechanizmoch niesť najväčšie riziko strát z pokračujúceho zachraňovania Grécka," dodal Paška.

TASR, 9.7:2015

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards