Duševné vlastníctvo v Sutteréne na UCM v Trnave

Vo štvrtok 28. apríla 2015 prednášal Richard Ďurana z INESS na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave v rámci AtteliérEventu na tému “Práva duševného vlastníctva – skutočné vlastníctvo alebo vynútený monopol?”

Duševné vlastníctvo v Sutteréne na UCM v Trnave

V prednáške vysvetľoval, prečo všeobecne zažitá predstava o tom, že bez patentov a copyrightov by bol technologický vývoj pomalší, či tvorivosť autorov pozvoľnejšia, stojí na vode a predložil množstvo argumentov, ktoré nielen túto predstavu vyvracajú, ale dokazujú opak. Svet bez patentov a copyrightov by sa tešil z väčšieho množstva užitočných vynálezov a väčšieho množstva umeleckých diel.

Foto:

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards