Verejné konzultácie k EÚ SME opatrenia

INESS pravidelne prispieva k verejným konzultáciám a pripomienkovaniu rôznych európskych iniciatív, stratégii a návrhov. Aktuálne sme poslali pripomienky k prebiehajúcej tvorbe politík na celoeurópsku podporu malých a stredných podnikov (SME).

Verejné konzultácie k EÚ SME opatrenia

EÚ si uvedomuje, malé a stredné podniky majú menej kapacít na zápas s regulačnou záťažou, ktorá na podnikateľov dopadá. Preto vytvorila návrh rôznych nových, či posilnenie existujúcich iniciatív a mechanizmov, ktorých cieľom je podporiť rozvoj SME.

INESS vo svojich pripomienkach vyjadril názor, že prvoradé by mali byť vždy kroky na odstránenie, či oslabenie byrokratickej záťaže. Proaktívne opatrenia, ako vytváranie a posilňovanie rôznych sietí, centier a vytváranie národných stratégii (ktorých je navrhnutých pomerne značné množstvo) by mali prichádzať až potom, ak vôbec.

Podklady k opatreniam nájdete tu. Vyjadriť svoje názory (či už ako fyzická osoba, firma, alebo inštitúcia) môžete do 15.12.2014 tu. Odpovede INESS nájdete tu.
 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards