INESS: Sú Rómovia problémom verejných financií Slovenska?

INESS dnes zverejnil novú publikáciu Rómovia a sociálne dávky, ktorá vyvracia rozšírené presvedčenie o tom, že pracujúca majorita živí zo svojich daní najmä mnohopočetné rómske rodiny poberajúce sociálne dávky.

INESS: Sú Rómovia problémom verejných financií Slovenska?

Čo sú najväčšie stereotypy v otázke Rómov z pohľadu verejných financií a aká je realita? Odpoveď nájdete na novospustenej webovej stránke, ktorej súčasťou je aj video Rómsky mýtus, ktoré sme pripravili v spolupráci s reklamnou agentúrou Mayer/McCann Erickson.

Podrobnosti o štúdii a závery, ako aj celú publikáciu na stiahnutie nájdete tu. Zároveň pripravujeme sériu prednášok po celom Slovensku, v ktorých budeme prezentovať výsledky publikácie. Ak by ste vo vašom meste, alebo na vašej škole takúto prednášku chceli pomôcť zorganizovať, neváhajte a kontaktujte nás!

Zistenia publikácie prezentovali zástupcom médií na tlačovej konferencii autori publikácie Ján Dinga a Radovan Ďurana.

Foto z tlačovej konferencie:

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards