Je čas zvýšiť pomoc firmám a ľuďom? Odpovedajú Heger, Remišová, Kremský, Mikloš, Viskupič a ďalší

Denník E uverejnil článok s vyjadreniame Martina Vlachynského k potrebe pomoci ľuďom a firmájm. 21 .1. 2021

Je čas zvýšiť pomoc firmám a ľuďom? Odpovedajú Heger, Remišová, Kremský, Mikloš, Viskupič a ďalší

Martin Vlachynský, analytik INESS:

"Táto otázka vo svojom jadre nie je ekonomická, ale politická, či skôr morálna. Majú tí šťastnejší daňovníci zo svojich peňazí podporovať podnikateľov, z ktorých sú mnohí obeťami vládnych opatrení, ale iní by vo svojom podnikateľskom projekte skrachovali aj bez pandémie? Alebo vyhlásiť vládne opatrenia za súčasť podnikateľského rizika a nechať trh, aby vybral víťazov a porazených pandémie? V oboch prípadoch vznikajú v ekonomike aj v spoločnosti ako takej škody, ktoré nenapraví žiadna dotačná schéma. My v INESS zastávame názor, že by sa vláda mala viac snažiť zabrániť priamym sociálnym škodám na úrovni jednotlivcov, než priamo zachraňovať podnikateľské subjekty a nahrádzať im zákazníkov."

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards