Krajniakova minimálna mzda nahráva firmám

Róbert Chovanculiak sa pre Pravdu vyjadril k minimálnej mzde. 22. 09. 2020.

Krajniakova minimálna mzda nahráva firmám

Rázne zvyšovanie minimálnej mzdy neschvaľuje analytik inštitútu INESS Róbert Chovanculiak. "Všetci by sme chceli vyššie mzdy, ale to sa nedá dosiahnuť tak, že politik z Bratislavy zákonom zvýši náklady práce malému zamestnávateľovi v rožňavskej cukrárni,“ hovorí. Hrozí totiž, že namiesto rastu miezd nevzniknú ďalšie pracovné pozície, čím sa prehĺbi nezamestnanosť. Problém vidí Chovanculiak v pomalom raste produktivity práce. Za posledných sedem rokov vzrástla na Slovensku minimálna mzda o 72 percent, vysvetľuje, priemerná mzda o 38 percent a produktivita práce o necelú pätinu.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards