Čo hovoria analytici na Hegerov plán, ako naložiť s miliardami z Bruselu?

Pravda uverejnila článok s vyjadreniami Radovana Ďuranu k plánu reforiem. 19. 09. 2020.

Čo hovoria analytici na Hegerov plán, ako naložiť s miliardami z Bruselu?

Väčšina opatrení bola známa už dávnejšie a materiál ich správne identifikuje, vysvetľuje analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana. Dokument však ide podľa neho správnym smerom – s jasným ťahom na znižovanie korupcie, zvyšovanie transparentnosti a zlepšovanie súdnictva. "Materiál neobsahuje moment prekvapenia, návrh reformy, ktorá by zapísala Slovensko na zoznamy zahraničných investorov,“ hovorí Ďurana. Do slovenského návrhu by pridal zmeny v mzdovej oblasti. A to zrušenie hrubej mzdy, ktorú by nahradila celková mzda, a zmrazenie minimálnej mzdy. Uvoľniť by sa mal aj zbytočne zviazaný Zákonník práce, dodáva analytik.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards