Koalícia rokuje o znížení daní a odvodov. V hre je odvodový bonus

Trend uverejnil článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k odvodovému bonusu. 16. 09. 2020.

Koalícia rokuje o znížení daní a odvodov. V hre je odvodový bonus

„Problémom odvodového bonusu je jeho dosah na verejné financie. Pôvodný návrh reformy bol vysoko deficitný,“ upozorňuje riaditeľ Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INESS) Radovan Ďurana. V závislostí od konkrétnych nastavení systému sa deficit môže pohybovať v stovkách až miliardách eur.„Problémom odvodového bonusu je jeho dosah na verejné financie. Pôvodný návrh reformy bol vysoko deficitný,“ upozorňuje riaditeľ Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INESS) Peter Goliaš. V závislostí od konkrétnych nastavení systému sa deficit môže pohybovať v stovkách až miliardách eur.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards