Premiér verí, že ekonomika českú karanténu zvládne

Hospodárske noviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k opatreniam vlády. 16. 09. 2020.

Premiér verí, že ekonomika českú karanténu zvládne

Slovensko je podľa Štatistického úradu otvorená ekonomika, s Českom máme vysoký pomer tak dovozu, ako i vývozu. V rámci exportu je náš západný sused na 2. mieste – zo Slovenska sme tam počas minulého roka vyviezli 12 percent z celkového objemu tovarov a služieb. Silné prepojenie našich dvoch trhov indikuje aj zoznam krajín Únie, z ktorých si dávame tovary dovážať. Suverénne vedie Nemecko s podielom necelých 18 percent, no druhé je opäť Česko s podielom 10 percent. Preto je aj Radovan Ďurana, riaditeľ Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz, presvedčený o tom, že opatrenia by mali čo najmenej zasahovať do ekonomickej aktivity obyvateľov.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards