45 dôvodov, prečo zmraziť minimálnu mzdu

45 dôvodov, prečo zmraziť minimálnu mzdu

Téma minimálnej mzdy je na Slovensku každú jeseň politický evergreen. Tento rok je to však iné. Svetom sa nešíri len koronavírus, ale aj ekonomická recesia. To je čas, kedy všetci odborníci varujú pred rastúcou nezamestnanosťou. Predovšetkým v malých, otvorených ekonomikách ako je tá slovenská. Napriek tomu si politici na Slovensku stále pískajú rovnakú pesničku o robení sociálnej politiky cez rýchle zvyšovanie minimálnej mzdy.

V novej publikácií sa dočítate 45 dôvodov, prečo musíme na Slovensku zmraziť minimálnu mzdu. Na jednej strane ide o argumentačný arzenál do politickej debaty. Na druhej strane je to analytická balada o neružovej budúcnosťou zaostalých regiónov a znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. 

Novú publikáciu si môžete stiahnuť ako dokument tu.

Okrem toho INESS spoločne s ďalšími desiatimi európskymi think-tankmi napísal pozičný dokument k návrhu Európskej komisie v otázke minimálnej mzdy.

Anglickú verziu môžete nájsť tu: Position Paper on the European Commission’s Proposal on Possible Action Addressing the Challenges Related to Fair Minimum Wages

Slovenský sumár tu: Vyjadrenie INESS a ďalších európskych thinktankov k návrhu Európskej komisie o minimálnej mzde

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards