V Španielsku to skúšali, ale nepochodili. Ako Airbnb zvládlo koronakrízu

Róbert Chovanculiak sa pre Týždeň vyjadril k AirBnb. 16. 08. 2020.

V Španielsku to skúšali, ale nepochodili. Ako Airbnb zvládlo koronakrízu

Róbert Chovanculiak o Airbnb v Barcelone:

Napríklad, ako som spomenul v úvode článku, v Bratislave aktuálne existuje zhruba dvetisíc ponúk Airbnb. No v Bratislave sa aktuálne nachádza zhruba 223-tisíc bytov. Podiel Airbnb tak predstavuje menej ako jedno percento. Navyše, mnohé z ponúk na Airbnb sú ponuky hotelov, penziónov a hostelov, ktoré by tak či tak nekonkurovali štandardnému bývaniu pre „bežných“ ľudí. Celkové dopady ďalej znižuje aj to, že mnohé z ponúk na Airbnb sú len jednotlivé izby v bytoch a nie celé byty. 

Nakoniec, Airbnb príležitosti na dlhodobé bývanie nielen vytláča, ale aj dopĺňa. Výnimkou totiž nie sú ani dlhodobé prenájmy. Sám mám podobnú skúsenosť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards