U Sulíka chystajú druhé kilečko pre podnikateľov, možno aj dvesto zmien chcú mať pokope do konca augusta

Denník E uverejnil článok s vyjadrením Martina Vlachynského k druhému "kilečku" 11. 08. 2020.

U Sulíka chystajú druhé kilečko pre podnikateľov, možno aj dvesto zmien chcú mať pokope do konca augusta

Analytici z inštitútu INESS zrejme sulíkovcom navrhnú opatrenie, ktoré rieši otázku účtovania exekúcií. „Podnikateľ musí zrážať exekúciu zo mzdy zamestnanca, pri tých, ktorí zamestnávajú nízkopríjmové skupiny, to môžu byť desiatky zamestnancov,“ vraví Martin Vlachynský.

Navrhnú tiež zrušenie „automatických“ miliónových pokút v potravinárstve a maloobchode alebo zavedenie povinnosti zdôvodniť v doložke vplyvov účinnosť zákona v iný deň ako 1. januára.

Vlachynský vraví, že v druhom balíčku opatrení by sa mohli riešiť aj niektoré menej citlivé a rozpočtovo bezvýznamné daňovo-odvodové otázky ako napríklad odvody z nefinančných benefitov (napríklad sa stanoví nejaký limit).

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards