Lekárov po novom overí umelá inteligencia

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k elektronizácii zdravotníctva. 03. 08. 2020.

Lekárov po novom overí umelá inteligencia

Nie všetci však súhlasia s tým, že elektronizácia zdravotníctva prácu inšpektorom zrýchlila. Podľa Martina Vlachynského z INESS si totiž teraz revízni lekári musia rozšíriť pole pôsobnosti. „Takisto to už nie je len práca pre revíznych lekárov, ale aj dátových analytikov a programátorov, keďže na dôležitosti naberá strojové spracovanie dát a umelá inteligencia,“ uviedol Vlachynský. Zaujímavé podľa neho bude tiež sledovať rozdiely medzi jednotlivými zdravotnými poisťovňami. „Odhalenie je len prvý krok, musia nasledovať aj ďalšie v podobe prekazenia tejto činnosti a trestov,“ doplnil a dodal, že pri porušeniach môžu zohrávať rolu aj politické vplyvy na štátne podniky.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards