Koalícia sa bojí zrušiť rekreačné poukazy radšej ich zaplatí

Martin Vlachynský sa pre Trend vyjadril k rekreačným poukazom. 15. 07. 2020.

Koalícia sa bojí zrušiť rekreačné poukazy radšej ich zaplatí

Ak chce štát podporiť tento segment, odporúča znížiť daň z pridanej hodnoty (DPH), ideálne v celej ekonomike, znížiť odvody a nešikanovať podnikateľov. „Potom netreba nútiť jedných, aby platili druhým, a sektor sa rozbehne aj sám,“ dodáva riaditeľ podnikateľskej aliancie.

Súhlasí s ním analytik Inštitútu ekonomických a sociálnych analýz (INESS) Martin Vlachynský, ktorý takisto nepovažuje za vhodné systematicky dotovať vybraný segment. „Je to pekný príklad toho, ako sa populistické opatrenia veľmi rýchlo udomácnia a stanú sa niečím, čo sa potom každý politik bojí zrušiť,“ konštatuje analytik.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards