Heger má po verejnom vypočutí tri mená na šéfa rozpočtovej rady: Šuster, Tóth alebo Fidrmuc

Denník E uverejnil článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k výberu šéfa RRZ. 06. 07. 2020.

Heger má po verejnom vypočutí tri mená na šéfa rozpočtovej rady: Šuster, Tóth alebo Fidrmuc

Ekonóm INESS Radovan Ďurana povedal, že rozpočtová rada je veľký úspech, čo bolo vidno aj na prezentáciách. Málokto sa odvážil navrhnúť nejakú radikálnu radu s výnimkou Meliorisa. Ten povedal napríklad, že by pri dlhovej brzde zrušil stropy a korekčný mechanizmus by naviazal na štrukturálne identifikátory. Každý rok by prepustil jedného zamestnanca a „vystrelil“ by ho vyššie do niektorej z medzinárodných inštitúcií.

„Na druhej strane z doterajšieho pôsobenia predsedu vyplýva, že šéf rady musí mať politický talent. To je veľmi ťažké zistiť z tohto vypočutia. Myslím si, že skúsenosť z politického života môže byť výhodou, ale v našom hodnotení to je považované za nevýhodu,“ povedal Ďurana. Za kritické miesto tak považuje, či vyberali ideálneho akademika, ktorý má za úlohu zvládať kritické momenty, keď politik povie – meníme dlhovú brzdu.

Celý článok si môžete vypočuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards