Na koronu so silnejším kalibrom. Do slovenskej ekonomiky potečú ďalšie stovky miliónov eur

Radovan Ďurana sa pre Noviny.sk vyjadril k podpore slovenskej ekonomiky. 28. 04. 2020.

Na koronu so silnejším kalibrom. Do slovenskej ekonomiky potečú ďalšie stovky miliónov eur

Ide o nezazmluvnené a nevyčerpané prostriedky, ktoré sa presunú do piatich oblastí - zdravotnícky systém, udržanie zamestnanosti, mikro, malé a stredné podniky, záchranný integrovaný systém a iné opatrenia. “Teraz tie nevyčerpané eurofondy nebudeme musieť silou mocou použiť na výzvy, ktoré nebudeme vedieť vyčerpať, ale ich použitie bude mať teraz jednoznačný účel a bude to pravdepodobne efektívnejšie," reagoval ekonomický analytik INESS Radovan Ďurana.

Dobrou správou je, že byrokracia, s ktorou bolo dosiaľ čerpanie eurofondov spojené, by sa mala zmenšiť na minimum. Európska komisia sa totiž krajinám zasiahnutým pandémiou rozhodla uľahčiť život.

“Tie veľmi špecifické požiadavky na nových žiadateľov nových výziev by znamenalo, že tie prostriedky sa nevyčerpajú," uviedol Radovan Ďurana.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards