Podpora nestačí. Firmy hlásia veľké prepúšťania

Podpora nestačí. Firmy hlásia veľké prepúšťania

Najhoršie ešte príde

Na Slovensku sa pritom na odvody a dane z práce platí výrazne viac, než je priemer krajín OECD. Väčšina z príspevku pre tých, ktorí prišli o tržby, tak putuje naspäť štátu. „Mnohé krajiny, napríklad Anglicko, Francúzsko či Nemecko v rámci tejto pomoci odvody odpúšťajú,“ upozorňuje Silvia Šeptáková, hovorkyňa Asociácie priemyselných zväzov. V prípade Nemecka ide o časť odvodov.

To, čo mala byť dávka na pomoc v ťažkých časoch, sa tak minie účinku. „Za neodvedenú prácu nedáva zmysel pýtať od zamestnávateľov odvody,“ myslí si Radovan Ďurana z INESS. Aj zamestnancom by sa podľa neho mali odvody aspoň znížiť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards