Zachráni nás tvrdá vojenská disciplína?

Plus jeden deň uverejnil článok s vyjadrením Martina Vlachynského k blackoutu. 02. 04. 2020.

Zachráni nás tvrdá vojenská disciplína?

K Matovičovmu nápadu je skeptický aj ekonóm Martin Vlachynský, ktorý v ňom vidí viacero problémov. „V prvom rade uvažovanie o blackoute nie je založené na žiadnych tvrdých faktoch,“ povedal Vlachynský. Ako dôvod uvádza najmä to, že testujeme príliš málo. „Keď sa porovnávame napríklad s Českou republikou, tak u nás sa predpokladá možno 6- až 7-krát väčší počet nakazených ako v Česku, pričom je to tá istá choroba. Zjavne jedna zo strán nepracuje s veľmi realistickými číslami,“ pokračoval s tým, že je naklonený viac veriť českej strane, pretože testuje niekoľkonásobne viackrát než my. To podľa neho znamená, že tápeme v číslach a na základe toho sa chystáme spraviť rozhodnutie, ktoré Slovensko oberie od stovky miliónov až miliard eur. „Až na základe čísel z terénu, ktoré potvrdia alebo vyvrátia prognózy, môžeme robiť také závažné rozhodnutia ako blackout,“ zakončil Vlachynský.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards