Prioritou ministra musí byť boj s následkami koronavírusu, potom má podľa odborníkov upratať v rozpočte

Webnoviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k stavu verejných financií a ekonomiky. 19. 03. 2020.

Prioritou ministra musí byť boj s následkami koronavírusu, potom má podľa odborníkov upratať v rozpočte

Klub 500, ktorý združuje väčšie podniky nad 500 zamestnancov hovorí, že s Eduardom Hegerom boli v kontakte už pred voľbami a dohodli sa, že budú spolupracovať a spoločne diskutovať o príprave programového vyhlásenia vlády. Aktuálna priorita je však jasná a tou je preklenutie krízového obdobia v súvislosti so šírením nového vírusu. Podobne to vníma aj Radovaň Ďurana z INESS, podľa ktorého si žiaden z ministrov ani v zlom sne nevedel predstaviť, že nastúpi do tak zložitých podmienok. „Na stole ich čaká zamrznutá ekonomika a rozsiahle dedičstvo po predchádzajúcej vláde. Nielen v podobe vysokého deficitu, ale aj v množstve nezmyselných a neefektívnych regulácií. Financie na rozpočtové priority budú musieť hľadať najmä v úsporách,“ uviedol pre agentúru SITA.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards