Kedy budeme mať nemecké mzdy a ako zvyšovať minimálku?

Čo pre vaše mzdy môžu a chcú urobiť politici? A čo si o tom myslia ekonómovia?
 

Kedy budeme mať nemecké mzdy a ako zvyšovať minimálku?

Dozviete sa už 25. septembra v bratislavskom KC Dunaj, v novom formáte moderovaného diskusného fóra, na ktorom nezaznejú len politické sľuby, ale aj nestranný pohľad dvoch ekonómov. Diskusia sa bude venovať trom oblastiam:

1) Aké zmeny sú potrebné, aby slovenské mzdy rýchlejšie dobiehali západ a môžu skutočne zamestnávatelia za naše nízke mzdy?

2) Pomôže slovenskému trhu práce naviazanie minimálnej mzdy na 60% priemernej mzdy, alebo by bol vhodnejší iný spôsob zvyšovania minimálnej mzdy?

3) Aký je najefektívnejší spôsob zvyšovania príjmov nízkopríjmových osôb, ako zvýšiť príjem ľuďom v zaostávajúcich regiónoch?

Každú oblasť otvoria svojim krátkym komentárom ekonómovia - Ján Tóth (ex viceguvernér NBS) a Robo Chovanculiak (INESS).

Diskutovať budú:

• Jozef Mihál (PS/Spolu)

• Richard Sulík (SaS)

• Eduard Heger (Oľano)

• Ivan Švejna (Most - Híd)

• Tomáš Meravý (Za ľudí)

Diskutujúci budú mať obmedzený čas na zodpovedanie otázok a aby hovorili k veci, strážiť ich bude prísny moderátor, bývalý editor Trendu Ján Záborský.

Samozrejme, že priestor na otázky budeš mať aj ty. Cieľom diskusného fóra je priniesť trochu svetla do tejto témy, aby verejnosť lepšie čítala návrhy a názory politikov v porovnaní s tým, čo tvrdia ekonómovia.

Vstup je voľný, tešíme sa na vás.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards