Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu

Rozdrobené pozemky, neprístupné polia, podvody s agrodotáciami, či problémy s povodňami a suchom – taká je realita slovenskej pôdy. Extrémna rozdrobenosť znemožňuje efektívne využívanie pôdy, chaos v užívateľských a vlastníckych vzťahoch komplikuje prácu samosprávam, farmárom a tiež štátnym úradom.

Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu

Poriadok do pozemkového vlastníctva prinášajú pozemkové úpravy. V našej publikácii Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu sme sa pozreli na možné benefity upraveného pozemkového vlastníctva. Pozemkové úpravy môžu priniesť zhodnotenie pôdy a mnohé nepriame benefity, ktoré budú šetriť náklady obciam, poľnohospodárom a aj bežným ľuďom. Treba však počítať aj s prechodnými dopadmi na poľnohospodárstvo, pretože pozemkové úpravy môžu viesť k výrazným zmenám v užívateľských a nájomných vzťahoch.

Viac sa dočítate už v samotnej publikácii, ktorú si môžete stiahnuť zdarma tu. Tlačovú správu s jej zhrnutím nájdete tu. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards