Danko sníva o olympiáde v Tatrách (JOJ)

Radovan Ďurana komentuje úvahy o olympiáde na Slovensku pre TV JOJ. 20.2.2018 

Danko sníva o olympiáde v Tatrách (JOJ)

Ľuboš Sarnovský, moderátor: "Predseda Národnej rady Andrej Danko chce snívať ako naši severní susedia. Obdiv v tomto smere prejavil na stretnutí s predsedom poľského Sejmu. Okrem toho chce spolu s Poliakmi obnoviť sen o organizovaní olympijských hier vo Vysokých Tatrách."

Mirka Štrbáková-Urbanovičová, redaktorka: "S predsedom Sejmu Poľskej republiky sa postupne stretli všetci traja ústavní činitelia, teda aj premiér Robert Fico a tiež prezident Andrej Kiska. Pred kamery sa postavil jedine Andrej Danko. Na otázky ale odmietol odpovedať pre nedostatok času."

Andrej Danko, predseda NR SR: "Ja v prvom rade by som si dovolil poprosiť o kľud, pretože sa mi zle komunikuje."

Mirka Štrbáková-Urbanovičová: "Predseda parlamentu ale počas prijatia poľského partnera uvoľnil uzdu svojim snom."

Andrej Danko: "V čase olympijských hier si myslím, že by sme sa mohli s Poliakmi znova naučiť snívať, aby vo Vysokých Tatrách raz boli olympijské hry."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Jeho kolega sa nad tým len pousmial. K tejto téme už ale nereagoval."

Marek Kuchciński, predseda poľského Sejmu (preklad z poľštiny): " Práve toto oživenie parlamentnej spolupráce prispieva aj zintenzívneniu spolupráce medzi našimi krajinami."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Danko ale uviedol, že urobí všetko pre to, aby sa takýto cieľ podaril. Okrem toho prezradil aj detaily tejto snahy."

Andrej Danko: "Preto som veľmi pozitívne prijal iniciatívu pána maršálka, ktorý sa sám osobne podujal k tomu, aby všetky legislatívne problémy na poľskej strane v budúcnosti boli odstránené."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Toto ale nie je jediná iniciatíva zorganizovať zimné olympijské hry v Tatrách. Takýchto pokusov bolo v minulosti už viacero a zatiaľ stále bez úspechu. Slovensko už kandidovalo trikrát. A takéto nadšenie prejavili politici ešte v roku 2013 po tom, čo odklepli poslednú neúspešnú spoločnú kandidatúru s Poliakmi."

Dušan Čaplovič, exminister školstva: "Toto rozhodnutie je správne."

Béla Bugár, predseda Most-Híd: "Je to veľká príležitosť zviditeľniť sa."

Robert Kaliňák, minister vnútra SR: "Tak ja by som sa z toho určite veľmi tešil."

Ľudovít Kaník, exminister práce: "Jedna z mála vecí, ktorú môžeme označiť za nádejnú."

Ľubomír Jahnátek, exminister pôdohospodárstva: "Ja by som bol rád, keď je Slovensko bolo sídlom olympiád."

Igor Matovič, poslanec NR SR za OĽaNO: "Slovensku by určite imidžovo olympiáda pomohla."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Ekonómovia už ale vtedy bili na poplach s tým, že ide o ekonomickú samovraždu. Odhadovaný rozpočet na olympiádu u nás bol totiž 2 miliardy eur."

Radovan Ďurana, ekonomický analytik: "Organizácia olympijských hier je veľmi drahé krátkodobé posilnenie národnej hrdosti, ktoré si môžu dovoliť buď veľmi bohaté alebo veľmi nezodpovedné krajiny."

Andrej Danko: "Nebojím sa nahlas povedať, že Poliaci so Slovákmi by olympijské hry určite zvládli."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: "Mirka Štrbáková-Urbanovičová, televízia JOJ."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards