Reforma školstva (Rádio Lumen)

Róbert Chovanculiak komentoval možnú reformu školstva pre Rádio Lumen. 1.2.2018

Reforma školstva (Rádio Lumen)

Lucia Pálešová, moderátorka: "Problém školstva nie je len na Slovensku, ale pretrváva v každej krajine. Podľa Róberta Chovanculiaka z Inštitútuekonomických a spoločenských analýz existujú dva spôsoby reformovania školstva. Jedným je centralizovaný, ktorí platí aj na Slovensku, druhý je decentralizovaný, ktorý by nášmu školstvu pomohol viac."

Róbert Chovanculiak, Inštitút ekonomických a spoločenských analýz: "To, čo sa učia deti na školách sa v zásade rozhoduje na ministerstve a na jeho úradoch a my navrhujeme, aby tá tvorba toho toho vzdelávania, toho obsahu a formy sa generovala skôr na tých jednotlivých úrovniach lokálnych, či už ide o riaditeľov, či už ide o žiakov alebo zriaďovateľov, ktorí by mali právomoc povedať, čo a ako chcú učiť deti a tým lepšie reflektovať to ako sa mení súčasná doba."

Lucia Pálešová: "Riešením je podľa neho prísť s reformou, ktorá umožní neustálu adaptáciu vzdelávania na meniace sa prostredie."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards