Ekonomické reči: sloboda v recyklovaní

17. januára 2018 organizoval INESS v poarí už ôsme a  prvé tohtoročné Ekonomické reči. Tentokrát sme sa venovali recyklácii a jej spoločenskému prínosu. 

Ekonomické reči: sloboda v recyklovaní

Recyklácia je vnímaná ako spoločensky prospešná činnosť za každých okolností. Otázkou je, či sa táto činnosť nestala skôr morálnym úkonom, ako činnosť priaznivá pre životné prostredie. Kritici recyklácie totiž argumentujú, že činnosti ako umývanie kelímkov alebo rozvážanie malých objemov recyklovaných odpadov, vedie skôr k znečiteniu životného prostredia, ako k jeho záchrane. Martin Vlachynský z INESS prezentoval účastníkom ôsmych Ekonomických rečí alternatívny pohľad na trend recyklácie. Poukázal na to, že odpad je súčasťou života a zero-waste presvedčenie nemusí byť nutne nápomocné pri riešení environmentálnych problémov. Po krátkom úvode nastala živá debata, kde sa hovorilo o odpadových skládkach, spaľovňach a ich dopadov na životné prostredie. Hovorilo sa aj o výhodách recyklácie či o tom, že recyklovanie je súčasťou nášho života aj keď si to neuvedomujeme. Diskusie sa zúčastnilo okolo 50 ľudí. Ďalšiu zaujímavú tému si pre vás pripravujeme už onedlho. 

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards