INT 7/2017: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých

V úvode roka 2018 bude vláda rozhodovať o strategickom dokumente Stratégia lepšej regulácie- RIA 2020. Tá má zabrániť tvorbe nadmernej regulácie, ktorá škodí podnikateľskému prostrediu.

INT 7/2017: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých

V niektorých oblastiach je RIA 2020 málo ambiciózna a nerieši problémy, ktoré v pri súčasnej tvorbe regulácií identifikuje. Myslíme si, že v záujme lepšieho podnikateľského prostredia a tvorby pracovných miest by mala ísť ďalej a ponúknuť lepšie a hlbšie riešenia problémov tvorby regulácií.

O nedostatkoch dnešného legislatívneho procesu, stratégii RIA 2020, ale aj o návrhoch INESS v tejto oblasti podrobne píšeme v publikácii INESS na tému: Ako napísať lepšie zákony pre všetkých.

Voľne dostupná je vo formáte pdf tu.

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards