Sean Gabb o Brexite

Dr. Sean Gabb, vice-prezident britského Ludwig von Mises Centre, riaditeľ School of Ancient studies, publikoval počas svojho pôsobenia viac ako 30 kníh a tisíc esejí a článkov. 15. augusta 2017 prednášal na pozvanie INESS v Kafé Scherz, kde sa zišlo okolo 25 poslucháčov.

Sean Gabb o Brexite

V júni 2016 Briti rozhodli v referende o vystúpení z Európskej únie. Obe hlavné politické strany sa verejne zaviazali rešpektovať vôľu ľudu. Odvtedy sa však britská politika a aj rokovania s EÚ uberajú skôr chaotickou cestou.

Prednáška Dr. Seana Gabba sa venovala pozadiu britského rozhodnutia opustiť Európsku úniu. Polemizoval o možných scenároch vývoja britskej politiky, ak by sa referendum konalo v iný termín. Zároveň hovoril o britsko-európskych väzbách a o výzvach, ktorým európski politici čelia vo vyjednávaní budúcich vzťahov. Predostrel svoj pohľad na britskú politiku a vyjadril sa, že v nej chýbajú silné osobnosti, ktorým by ľudia dôverovali. Po prednáške sa otvoril priestor pre diskusiu, v ktorej sa kládli otázky ohľadne migračnej krízy či nemeckých parlamentných volieb a budúcnosti Európskej únie.

Záznam z prednášky je dostupný tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards