Kotlebovcov treba vtiahnuť do verejnej diskusie, tvrdí Sulík (Topky.sk)

Topky.sk zverejnili 2.7.2017 vyjadrenia Richarda Sulíka o ekonomickej stránke programu strany ĽSNS na základe analýzy, ktorú realizoval INESS

Kotlebovcov treba vtiahnuť do verejnej diskusie, tvrdí Sulík  (Topky.sk)

RATISLAVA - Predstaviteľov strany Mariana Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je potrebné vtiahnuť do verejnej diskusie. Myslí si to predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, ktorý to uviedol v rozhovore.

"Aby boli nútení vysvetliť časť svojho programu," povedal Sulík s tým, že podľa výpočtov Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz(INESS) ich ekonomický program by krajine spôsobil sedem a pol percentný deficit. " Dopadli by sme ako Grécko. To treba ľuďom hovoriť. Chápeme, že volia Kotlebu, lebo sú sklamaní a dúfajú, že on spraví poriadok. Ale naleteli mu, ak by mal vládnuť, ekonomika pôjde dole potokom," dodal Sulík.

Líder liberálov dodal, že ĽSNS je jednou z dvoch strán, s ktorými by SaS v možnej budúcej vláde určite nespolupracovala. "Vylúčili sme Smer-SD z ideologických dôvodov a pre vysokú mieru korupcie. A ĽSNS pre jej fašistické znaky a prejavy, pre ich program a preto, že sú za vystúpenie z NATO a EÚ. To pre nás neprichádza do úvahy," vysvetlil. Ostatné politické subjekty predseda SaS nevylúčil. " To uvidíme až po voľbách. Toto budete odo mňa počuť až do volieb," uzavrel.

SITA
Topky.sk, 2.7.2017

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards