Tlačová konferencia Správni kandidáti

Richard Ďurana z INESS sa dňa 25. novembra 2014 zúčastnil na tlačovej konferencii k vyhodnoteniu predvolebnej fázy iniciatívy Správni kandidáti, ktorú zorganizoval SGI a na ktorej sa zúčastnili aj ďalšie partnerské organizácie.

Tlačová konferencia Správni kandidáti

960 kandidátov v novembrových komunálnych voľbách sa stalo správnymi kandidátmi, t.z. zaviazali sa presadzovať opatrenia na vytvorenie efektívnych a otvorených samospráv.

38 % z nich získalo od voličov poslanecký mandát, štyria z nich sa stali primátormi krajských miest.
INESS prispel k iniciatíve v oblasti informovania o hospodárení samosprávy nástrojom, pomocou ktorého sa dá jednoducho pripraviť bloček Účet za služby obce/mesta. Tento bloček je jednoduchý a zrozumiteľný nástroj, ako komunikovať zložitý a pre bežného človeka neprehľadný rozpočet.

Počas nasledujúcich 12 mesiacov budú zvolení správni kandidáti pod drobnohľadom odborníkov dohliadajúcich na dodržiavanie záväzkov, ku ktorým sa zaviazali.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards